Kontakt

For generel kontakt, info og kommentarer

info@alivefestival.dk.

Følg os på facebook.com/alivefestival og @thyalive


Booking af musik og kunst

Nicolai Demuth, kunstnerisk ansvarlig
nicolaidemuth@alivefestival.dk
(+45) 28 77 06 77


Udflugter, samarbejder og presse

Nicolai Demuth
nicolaidemuth@alivefestival.dk
(+45) 28 77 06 77

Vi er altid klar på at diskutere alt, hvad der ligner musik, kunst, lokalmiljø og ungdomskultur, og vi er også altid gode for en røverhistorie fra landet mod nordvest.

Du kan læse mere om om festivalens historie, kultur og formål under Om Alive.


Funding og økonomi

Iben Stubgaard, sekretariatsleder
iben@alivefestival.dk
(+45) 23 95 25 58


Frivilligkoordinering

Har du spørgsmål vedrørende din vagt, skriv til: frivillig@alivefestival.dk

Frivilligledelse

Røskva Line Søndergaard Nielsen
roskva@alivefestival.dk
(+45) 27 20 89 17


Foreningen Thy Alive

Forperson: Mille Møller Nielsen
mille@alivefestival.dk
(+45) 30 27 14 17

Næstforperson:Christian Søndergaard Nielsen
christian@alivefestival.dk
(+45) 53 56 54 64

Øvrige medlemmer

Klaus Junget
klaus@alivefestival.dk
(+45) 23 49 13 23

Janne Frost
janne@alivefestival.dk
(+45) 28 35 75 66

Anders Tousig
tousig@alivefestival.dk
(+45) 20 92 18 37

Under Om Alive kan du læse nærmere om foreningen bag Alive Festival.


Alive Festivals kontor- og postadresse

Foreningen Thy Alive
Rådhusstræde 13
1466 København K
CVR: 36098481

Alive Festival afvikles på følgende adresse:

Christiansgave
Tingstrupvej 2
7700 Thisted
Danmark

Se addressen på Google Maps

Nævnt i pressen

DR.DK “Genopstår mindre festivaler og koncerter? Nyt forsamlingsforbud skaber uvished

GAFFA.DK “Alive. Du ved, den der vildt fede festival helt derude i Thy

Nordjyske “Over 700 deltog i Alive’s julefest i Musikteatret